Tesla v roce 2022 neuvede na trh žádné nové modely

Zdroj: Tesla
Ekologie Technologie 15. 09. 2022

Tesla v roce 2022 neuvede na trh žádné nové modely

Elon Musk potvrdil, že společnost Tesla bude upřednostňovat zvýšení kapacity před uvedením nových vozů Cybertruck a Roadster.

Podle britského portálu Autocar.co.uk Tesla neuvede na trh v letošním roce žádné nové modely, protože své úsilí zaměří na překonání krize dodavatelského řetězce a navýšení své globální výrobní kapacity.

Tento krok se dotýká dlouho očekávaného sportovního vozu Roadster, jehož uvedení na trh již bylo opakovaně odloženo. A ani radikální pick-up Cybertruck se letos do výroby nedostane, jak bylo dříve plánováno.

Kdybychom představili tyto nové vozy, snížila by se naše celková produkce vozidel,“ řekl generální ředitel Elon Musk ve vyjádření společnosti k zisku za rok 2021. Tesla oznámila téměř zdvojnásobení dodávek vozidel, protože poptávka po jejím Modelu 3 a Modelu Y v minulém roce prudce vzrostla. „Letos tedy nepředstavíme žádná nová vozidla,“ dodal Musk.

Musk dále řekl, že Tesla začne v letošním roce implementovat nástroje na podporu výroby Cybertrucku a Roadsteru s cílem spustit je „snad příští rok“.

Je pozoruhodné, že Tesla teprve nedávno stáhla informaci o uvedení vozu Cybertruck v letošním roce, i když stále ve Velké Británii přijímá plně vratné zálohy ve výši 100 liber (2 900 korun) a slibuje, že si tito zájemci budou moci nakonfigurovat své vozidlo ještě před spuštěním výroby.

Odložení výroby také tlumí očekávání na dlouho slibovaný elektrický hatchback Tesly s cenou pod 25 000 amerických dolarů (613 000 korun), který měl být uveden na trh právě v letošním nebo příštím roce. Má se stát autonomním rivalem elektrických vozů segmentu C včetně vozu Volkswagen ID 3 a Renault Mégane E-tech.

Musk potvrdil, že v současné době zaměstnanci Tesly nepracují na autě s cenou pod 25 000 dolarů. „I tak máme dost práce,“ dodal k tomu Musk.

Společnost Tesla se místo toho tedy do konce roku zaměří na navyšování výrobní kapacity ve svých automobilových továrnách v Kalifornii, Texasu, Šanghaji a v Berlíně.

Na závěr Musk dodal, že robot Optimus je pravděpodobně nejdůležitějším produktem Tesly ve vývoji, protože má „potenciál být významnější než celý automobilový průmysl“.

Podle Wikipedie je Tesla Bot, také známý jako Optimus, koncepční univerzální robotický humanoid vyvíjený společností Tesla. Poprvé byl představen 19. srpna 2021 na akci Artificial Intelligence Day. Robot Tesla Bot měří 173 centimetrů, váží 57 kilogramů a je řízen stejným systémem umělé inteligence, který Tesla vyvíjí pro pokročilý asistenční systém řidiče používaný v jejích automobilech.

Více o tomto robotu jsme psali ZDE.

Autor: Miroslav Oupic

Další články