Trump získal miliardu dolarů pro vlastní sociální síť

Zdroj: Pixabay
Byznys 09. 12. 2021

Trump získal miliardu dolarů pro vlastní sociální síť

Společnost připravující sociální síť Donalda Trumpa oznámila, že před svým plánovaným vstupem na burzu získala první miliardu dolarů (více než 22 miliard korun) od skupiny investorů. Trump si od vlastní sociální sítě s názvem TRUTH Social slibuje konec cenzury a politické diskriminace.

Po útoku Trumpových příznivců na americký Kapitol ve Washingtonu ze 6. ledna byl tehdejšímu prezidentovi zakázán přístup na vrcholné platformy sociálních médií kvůli obavám, že podnítí další vlnu násilí. Stalo se tak poté, co Trump bez důkazů tvrdil, že v loňských prezidentských volbách došlo k rozsáhlému podvodu. Předtím než byl zablokován, měl 89 milionů sledujících na Twitteru, 33 milionů na Facebooku a 24,5 milionu na Instagramu.

V důsledku toho koncem října ohlásil plány na spuštění vlastní sociální sítě TRUTH Social, která má pěti největším společnostem v oblasti informačních technologií v USA, tzv. Big Tech, vyslat důležitou zprávu: „Cenzura a diskriminace na základě politické ideologie musí skončit.“

Od koho vlastně miliarda dolarů je?

Platforma pro sociální média TRUTH Social by měla být spuštěna začátkem příštího roku a pracuje na ní Trump Media & Technology Group spolu s Digital World Acquisition, tzv. účelovou akviziční společností (SPAC). Nyní však projekt začal nabírat rychlých obrátek, když společnost oznámila, že se jí povedlo získat první miliardu dolarů od nejmenovaných investorů. Podle zpráv je nyní podnik na sociálních sítích oceněn na téměř 4 miliardy dolarů (cca 90 miliard korun).

Podle agentury Reuters však mnoho firem přistupuje k investicím do nového podniku bývalého prezidenta skepticky a příležitost odmítají. Velké procento podpory tak tvoří hedgeové fondy, rodinné investiční firmy a jedinci s vysokými příjmy.

Výše uvedená fakta dokazují, že bývalý prezident Trump, navzdory kontroverzi kolem jeho funkčního období, má stále silnou finanční (i nefinanční) podporu veřejnosti.

Tři fáze plánu

S TRUTH Social to však nekončí. Jedná se pouze o první ze tří fází plánu Trump Media. Následovat bude předplacené streamování videí s názvem TMTG+, které bude obsahovat zábavu, zprávy a podcasty.

Na svých webových stránkách společnost prohlašuje, že by se služba měla stát soupeřem služby Amazon Web Services a Google Cloud.

Autor: Lenka Hrušková

Další články