UPS automatizovalo svůj sklad a zvýšilo tak jeho kapacitu o 400 procent

Zdroj: UPS
Články 11. 05. 2021

UPS automatizovalo svůj sklad a zvýšilo tak jeho kapacitu o 400 procent

Logistický gigant potřeboval ve svém nizozemském „fulfillment centru“ přidat na kapacitě plněných objednávek. Pověřený tým se vydal cestou automatizace a přístupu založeném na v 21. století poměrně snadno dostupných inovacích.

Pro zvýšení produktivity společnost UPS podle informací uvedených na serveru Robotics and Automation News implementovala automatizovaný systém pro ukládání a načítání, též známý pod zkratkou ASRS. Tento druh systému představuje revoluci v tradičním skladování a plnění objednávek v halách všech druhů a velikostí. Rozlehlé budovy plné vysokých regálů, širokých řad a hlasitých vysokozdvižných vozíků nahradí mřížky a koše s robotickými rameny a pracovními stanicemi.

Ačkoli se automatizované skladové systémy poprvé objevily v šedesátých letech minulého století, pokroky v technologii ASRS a prudký růst e-commerce způsobují, že se po tomto řešení poohlíží nejeden obchodník.

Lepší systém = víc místa a míň práce

ASRS implementované UPS využívá řešení od společnosti AutoStore, které poskytuje řadu výhod pomocí mřížkovaných úložišť, robotů a portů (vychystávací a odkládací stanice).

Ve výrobě přinese pak výhody v podobně nižší fyzické zátěže zaměstnanců. Ale také až o 400 procent více úložné kapacity ve stejném prostoru oproti tradičnímu rozložení. Navýšení kapacity je navíc možné i bez narušení současného provozu. Systém s deseti roboty mimo jiné využívá stejné množství energie jako obyčejný vysavač, a tak jsou rovněž nároky na elektřinu o poznání nižší.

Pracovníci skladu si pochvalují, jak systém změnil jejich zaměstnění z fyzicky náročného plnění objednávek na řízení a monitorování procesu.

Dříve museli zaměstnanci chodit sem a tam po skladu a pomocí vozíků vybírat jednotlivé kusy objednávek z regálů. Nyní je většina dílů vybírána ze systému pomocí robotického ramene. Poté je transportována dopravníkem přímo na pracoviště, kde probíhá kompletace.

Další články