Arbes dál roste. Oznámil akvizici společnosti SC Servis SflB

Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay
Byznys 10. 02. 2022

Arbes dál roste. Oznámil akvizici společnosti SC Servis SflB

Česká společnost Arbes Technologies, specialista na softwarová řešení pro bankovní a finanční sektor, oznámila akvizici společnosti SC Servis Software for Investment Banking. Důvodem je posílení odbornosti a vývoj nových modulů pro oblast výkonu depozitáře fondů, custody služeb a regulatorního reportingu. Vzájemná synergie specialistů obou společností zrychlí vývoj nové generace systémů pro investiční bankovnictví opírající se o mikroservisní architekturu a další moderní technologie.oservisní architekturu a další moderní technologie.

SC Servis SfIB se specializuje na oblast peněžního a kapitálového trhu. Arbes Technologies tedy nejenže zvyšuje svůj podíl na trhu dodavatelů softwaru pro investiční bankovnictví, ale také zároveň prohlubuje svou expertízu v této oblasti. Akvizicí získává Arbes sehraný tým specialistů se zkušenostmi z oblasti obchodování s cennými papíry, s jejich správou, portfolio a risk managementu či výkaznictví pro ČNB, které je pro bankovní sektor zásadní.

Z akvizice mám upřímnou radost, protože navyšujeme své lidské zdroje o tým, který má v tomto segmentu letité zkušenosti. Společně budeme moci rozšířit nabídku softwarových řešení a navázat spolupráci s potenciální klientelou mezi předními bankovními a finančními institucemi,“ dodává Michal Houštecký, CEO a člen představenstva společnosti Arbes Technologies. V průběhu tohoto roku dojde k plné integraci týmu SC Servis do struktur společnosti Arbes Technologies.

Jde o již čtvrtou akvizici v řadě

V posledních čtyřech letech Arbes akvíroval slovenský Finamis, startup Inbrait a Crede Experto, a to se stejným cílem – růst. Větší tržní podíl umožňuje strategické doplnění služeb a produktů pro kompletní řešení v oblasti podnikových, finančních a bankovních informačních systémů.

Spolupráci mezi Arbes Technologies a SC Servis vnímám jako významný krok kupředu. Společnými silami můžeme vyvíjet bankovní software nové generace, při jehož tvorbě nás budou motivovat a hnát stejné firemní hodnoty: profesionalita, flexibilita, inovace, férovost a odpovědnost,“ komentuje novou etapu Jiří Šafář, jednatel společnosti SC Servis. Obě firmy spojují tři desetiletí na trhu, hluboké odborné znalosti a zkušenosti.

Autor: redakce

FocusOn je zpravodajský web zaměřený na nové trendy v ekonomice s důrazem na využívání moderních technologií.

Další články