České investiční společnosti vzrostl obrat na 1,2 miliardy korun

Zdroj: TTC
Byznys 02. 07. 2022

České investiční společnosti vzrostl obrat na 1,2 miliardy korun

I přes pandemii covid-19 byl rok 2021 z pohledu podnikání a dalšího rozvoje skupiny TTC úspěšným rokem. Konsolidovaná EBITDA dosáhla 249 milionů korun a meziročně tak vzrostla o 9 %. Konsolidovaný obrat vzrostl meziročně o 20 % na 1,199 miliardy a konsolidovaný zisk dosáhl 117 milionů korun.

Skupina rovněž pokračuje v dalším rozvoji, kdy v posledních pěti letech investovala do akvizic a nových projektů téměř jednu miliardu korun. 

„Jsem rád, že se nám i přes problémy spojené s dopady pandemie covid-19 podařilo dosáhnout nejen většiny finančních a obchodních cílů, ale také realizovat naplánované rozvojové projekty. Věřím, že cestou, jak překonat současnou složitou ekonomickou i geopolitickou situaci je pokračování v dalších investicích do portfolia našich firem a do rychlejšího zavádění inovací,” říká Martin Kubín, výkonný ředitel společnosti TTC Holding.

V roce 2021 společnost získala dvě nové společnosti – ANETE a ApS Brno. Skupina TTC tím vstoupila do další oblasti podnikání, kterou je vývoj informačních systémů. Stala se tak největším poskytovatelem stravovacích a ubytovacích systémů pro vysoké školy v České republice a druhým největším poskytovatelem těchto služeb pro zdravotnická zařízení.

Vedle akvizic skupina TTC v loňském roce realizovala i další investice. Byla dokončena třetí etapa rozšíření datového centra DC2 společnosti TTC Teleport v pražských Malešicích a rovněž nová budova výrobní divize společnosti TTC Telekomunikace v areálu TTC v pražských Strašnicích. 

„V roce 2021 jsme také zahájili přípravu nového technologického centra Oxyma, které vznikne v pražských Malešicích na území nově vznikajícího technologického parku. Po svém dokončení bude jedním z největších center tohoto druhu v České republice. Založili jsme i technologický inkubátor 4eggs. Jeho prostřednictvím budeme podporovat inovativní projekty v oblasti moderních technologií, energetiky, dopravy, komunikace a bezpečnosti,“ dodává Kubín.

Autor: redakce

FocusOn je zpravodajský web zaměřený na nové trendy v ekonomice s důrazem na využívání moderních technologií.

Další články