FOCUS ON: Auto jako investice, vyplatí se?

Foto zdroj: Focuson.cz
Byznys 27. 10. 2021

FOCUS ON: Auto jako investice, vyplatí se?

Moderátor, podnikatel a známý “autíčkář” Míra Hejda v rozhovoru prozradil, jak úspěšně propojit svět médií a podnikání, jak se naučit investovat nejen do nemovitostí a jakou budoucnost mohou mít třeba kryptoměny.

V dnešní době se potýkáme s krizí, která ovlivňuje téměř všechna hospodářská odvětví. Jak se krize dotýká úspěšného moderátora?

„Určitě se trh hodně změnil. Developer nyní nepotřebuje striktně prodat. On ví, že prodá, a ví, že prodá velmi dobře. Takže zakázek o developmentu, stavbě a rekonstrukcích je čím dál tím více a po ekonomické stránce se byznysově daří,“ vysvětluje Hejda.

Prodražení rekonstrukce až o 35 %

Nemovitosti zdražují po celé republice. A to není vše. Lidé totiž často koupí zdánlivě levnější byt, který je ale potřeba zrekonstruovat. A tady může být další kámen úrazu. Rekonstrukce totiž výrazně zdražují.

„Hned ze začátku je potřeba počítat se značným prodražením, v dnešní době až o 35 %, což je vysoké číslo. Nejlepší je proto pracovat s profesionály, kteří řeknou věci na rovinu, a počítají s pravými čísly. Na konci se už příliš neseknou a vy tak nedojdete do fáze, kdy zjistíte, že zakázka skomírá, protože došly peníze,“ říká Hejda.

Investovat, nebo počkat?

Na trhu spousta věcí chybí, inflace stále roste a dle profesionálů ještě růst bude. Vyplatí se v tuto chvíli investovat do nemovitostí? I když už tak jsou ceny dost vysoké?

„Nejlepší doba na investice do nemovitostí byla dva roky zpátky. U posledních projektů, které už v tu dobu byly cenově dost nahoře, jsem předpokládal, že to bude onen strop. A ani náhodou. Ukazuje se, že prognóza má šanci se stále zvedat. Takže jestli je otázka, má-li to ještě smysl, skoro bych řekl: bohužel, ještě pořád má. Nemovitosti ještě určitě rok nebo dva neztratí na hodnotě, což je, vůči inflaci, jedna z největších jistot, kterou v rámci investice můžete udělat,“ odpovídá Hejda.

Kryptoměny jako budoucnost

Hejda aktivně s kryptoměnami neobchoduje, rozhodně je ale neodmítá. 

„Investice do kryptoměn mohou být budoucnost. Ten nárůst, o kterém se mluví, je extrémně zajímavý, a pokud má člověk volné peníze, které mu po investici nebudou chybět, a vnímá je do jisté míry jako zmařenou investici, určitě to může zkusit,“ uzavírá Hejda.

Autor: redakce

FocusOn je zpravodajský web zaměřený na nové trendy v ekonomice s důrazem na využívání moderních technologií.

Další rozhovory