KPMG Data Festival 2023 odhalí tajemství datového podsvětí

Zdroj: KPMG Data Festival 2023
Technologie 03. 10. 2023

KPMG Data Festival 2023 odhalí tajemství datového podsvětí

KPMG Data Festival 2023 proběhne v pátek 6. října od 9 do 18 hodin v Rajské budově Vysoké školy ekonomické v Praze. Šestý ročník akce nese podtitul Tajemství datového podsvětí a datové nadšence seznámí s aktuálními trendy a tématy z oblasti datové analytiky.

Unikátní akce pro zájemce o problematiku dat a všeho, co s nimi souvisí, nabízí celodenní program s řadou témat o využití dat, AI, BI, data science či machine learningu. Podtématy letošního ročníku jsou Démoni AI a GPT, 50 odstínů datové šedi a Záhada datového skladu.

Data Festival jsme vytvořili před sedmi lety za účelem popularizace datové analytiky. Jeho cílem je seznámit všechny datové nadšence s různou úrovní znalosti témat, kterými se dataři ve startupech i velkých firmách aktuálně zaobírají. Letos tak mnoho přednášek a workshopů nevynechá téma umělé inteligence, které v posledních měsících rezonuje nejen v datařských kruzích. Já sám se ze všeho nejvíc těším na soutěž Peklo vizualizace, kterou pro účastníky chystáme poprvé,“ říká zakladatel festivalu Ota Novotný.

Zájem o akci roste

Vedle titulárního partnera KPMG se na akci jako industry partner podílí ŠKODA Auto, které v rámci workshopu představí big data nástroj Splunk. Komerční banka jako technologický partner pohovoří o komunikaci s klienty pomocí chatbotů, voicebotů a e-mailbotů a hlavní partner ČSOB odhalí, jak lze využít umělou inteligenci k prevenci praní špinavých peněz. Na akci se letos různými způsobí podílí také Addvery, Billigence, Česká spořitelna, FEG, IBM, Livesport, Raiffeisenbank, Newton Media a Sazka. Celkem se na programu festivalu bude podílet více než 40 společností.

Jsme nadšení z rostoucího zájmu o KPMG Data Festival ze strany firem i účastníků. Mám radost z vracejících se hostů, což je pro nás potvrzení, že jdeme správnou cestou. Zároveň mě těší zájem nových společností, díky kterým je program akce mimořádně pestrý. Chystáme také spoustu novinek a věříme, že opět překonáme počet registrací a snad i očekávání všech návštěvníků,“ dodala ředitelka festivalu Kamila Rychtaříková.

Jeden z největších datových festivalů u nás pořádá vzdělávací platforma Data a Business ve spolupráci s FIS VŠE a podnikatelským akcelerátorem xPORT VŠE Business Accelerator. Registrace k účasti na akci probíhá prostřednictvím partnerské platformy Happenee na bit.ly/DF_Registrace. Vstup je zdarma.

Více informací najdete na www.kpmgdatafestival.cz.

Autor: redakce

FocusOn je zpravodajský web zaměřený na nové trendy v ekonomice s důrazem na využívání moderních technologií.

Další články