Společnost eMan rozjíždí vlastní investice

Zdroj: Pixabay
Byznys 03. 10. 2022

Společnost eMan rozjíždí vlastní investice

Venture kapitálové fondy eMan Innovations a Startec Ventures oznamují spolupráci. S padesáti procentním podílem obě společnosti vstoupili do investičního „pre-seed“ vehiklu Tasty Capital. Ten podporuje technologické projekty v rané fázi vývoje, píše se v tiskové zprávě společnosti eMan.

Investiční fond pražského softwarového domu eMan hlásí společně se svým partnerem Startec Ventures svůj první počin. Technologický akcelerátor eMan Innovations spoluzakládá investiční „pre-seed“ vehikl Tasty Capital. Sloužit bude jako „institucionální andělský investor“ pro menší IT projekty.

„S radostí oznamujeme, že do prvního podporovaného projektu vstupujeme bok po boku s úspěšným investičním matadorem, Milanem Kožíškem ze Startec Ventures. Podpořené projekty tak získají nejen úvodní investici, ale i dekády zkušeností z podnikatelského i technologického světa,“ vysvětluje Michal Košek, člen správní rady eMan Innovations.

Dlouholetá expertiza z českého trhu umožní zástupcům Tasty Capital rozpoznat ambiciózní projekty. Známé metodiky z digitálního prostředí pomohou projektům zjistit, zdali je jejich produkt realizovatelný a uplatní se na trhu.

První investice Tasty Capital „připlula“ do CritonVision

Tasty Capital se rovnou pyšní první investicí. Za 10 procent ve společnosti CritonVision, která vyrábí chytré zámky eRig, zaplatila 1,8 milionů korun. Na tuzemském trhu uvidíme pilotní verzi produktu eRIG v průběhu října 2022.

„Investicemi v řádech statisíců korun plánujeme v Tasty Capital podporovat malé inovativní projekty ve fázi úvodní myšlenky. Nebráníme se ani spolupráci s mladými talenty, a proto spolupracujeme se Smíchovskou střední průmyslovou školou,“ zakončuje Milan Kožíšek, člen představenstva společnosti Tasty Capital.

Autor: redakce

FocusOn je zpravodajský web zaměřený na nové trendy v ekonomice s důrazem na využívání moderních technologií.

Další články