Holografický jídelní lístek v restauracích – jídlo takřka na dotek!

Zdroj: Pixabay.com
Technologie 11. 10. 2021

Holografický jídelní lístek v restauracích – jídlo takřka na dotek!

Světové technologické novinky za čas dorazí i k nám. Týká se to také restaurací. V některých z nich máme u stolů pípy a zákazníci si mohou sami načepovat pivo. V Praze 5 v Butovicích existuje restaurace, kde vás obsluhuje robot. Ale co si v restauraci vybírat jídlo z 3D holografického jídelního lístku?

Pokud v zahraničí zavítáte do restaurace, která využívá tuto technologii, tak nečekejte papírové menu nebo zdlouhavé čekání na číšníka.

Hned jak vás usadí ke stolu, položí před vás malou HoloLamp, což je první bezdrátové přenosné AR (rozšířená realita) zařízení na světě. To vytváří optické 3D iluze přímo v reálném prostředí, tedy i v restauraci za běžného provozu. Celé 3D menu se zobrazuje doslova před vašima očima, a to i konkrétní pokrmy, stejně jako možné doplňkové přísady. Zákazník jednotlivé položky vidí ve skutečné velikosti a vše ovládá rukama.

3D snímání pokrmu. Zdroj: HoloLamp.tech

Podle webu HoloLamp obsahuje zařízení technologii DLP ultra short throw, která jídla zobrazuje ve vysokém rozlišení. Každá restaurace si modely svých jídel může vytvořit sama, a to v dodávané 3D skenovací technologii založené na fotogrammetrii.

Líbí se vám tato technologická novinka? Věříme, že se k nám dostane už brzy a budeme si moct jídlo vybrat i tímto způsobem, kdy již dopředu budeme vidět, jak naše objednaná jídla v reálu vypadají.

Autor: Miroslav Oupic

Další články