TikTok čelil kybernetickému útoku

Ilustrační foto. Zdroj: Pexels
Life Technologie 07. 06. 2024

TikTok čelil kybernetickému útoku

Aplikace pro sdílení videí, kterou vlastní čínská společnost ByteDance, oznámila, že hackeři napadli „velmi omezený“ počet účtů. Informaci přinesl web BBC.

TikTok spolupracuje s uživateli na obnovení přístupu k jejich účtům. Společnost ale nesdělila další podrobnosti o pachatelích kybernetického útoku ani o tom, jak byl proveden.

Jeden z kompromitovaných účtů patřil zpravodajské stanici CNN. „Se CNN úzce spolupracujeme na obnovení přístupu k účtu a zavedení zvýšených bezpečnostních opatření, abychom jej ochránili i nadále,“ okomentoval situaci mluvčí TikToku. „Jsme odhodláni zachovat integritu platformy a budeme i nadále sledovat, zda nedochází k dalším neautentickým aktivitám.“

TikTok uvedl, že cílem útoku se stal také účet hvězdy televizní reality show Paris Hiltonové, který však nebyl kompromitován. Hiltonová, která má na TikToku více než 10 milionů sledujících, je aktivní uživatelkou platformy.

Zpráva přichází v době, kdy TikToku hrozí v USA zákaz, pokud jej jeho čínská mateřská společnost neprodá. Platforma má miliony uživatelů po celém světě, ale čelí kritice ohledně bezpečnosti dat uživatelů a svých vazeb na vládu v Pekingu. Stává se také novým bojištěm sociálních médií v amerických volbách.

Začátkem tohoto měsíce se na TikTok přihlásil Donald Trump, přestože se jej během svého prezidentství snažil zakázat z důvodu národní bezpečnosti. Trump, který od sobotního spuštění svého účtu nasbíral více než pět milionů sledujících, uvedl, že využije „všechny dostupné nástroje, aby mohl mluvit přímo s americkým lidem“.

Prezident Joe Biden má také svůj účet na této platformě, a to v souvislost s kampaní za své znovuzvolení v listopadu tohoto roku. Nasbíral ale zatím jen asi 350 000 příznivců – mnohem méně než jeho soupeř.

Autor: Petr Pláteník

Další články