Aplikace Venus Williamsové navrhuje s pomocí AI interiéry

Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay
Life 24. 03. 2024

Aplikace Venus Williamsové navrhuje s pomocí AI interiéry

Slavná americká tenistka nedávno představila nástroj pro navrhování interiérů, kde hlavní práci odvádí umělá inteligence. Informuje o tom web Inc.

Aplikace Palazzo dokáže vizualizovat, jak by mohl vypadat domácí prostor po úpravě designu. Je navržena tak, aby uživatelům umožnila snadnější navrhování interiéru, tedy rozvoj schopností v oblasti, kde řadě z nás chybí odborné vzdělání a zkušenosti.

Uživatelé jednoduše do aplikace nahrají fotografie místnosti a vyzvou asistenta zvaného Vinci, aby vytvořil požadovaný vzhled. Je možné zadat i referenční fotografii a umělá inteligence na jejím základě a podle vloženého zadání vykreslí obrázek místnosti, jak by mohla vypadat.

Pokud si někdo přeje konkrétní staromódní vzhled obývacího pokoje nebo kanceláře, ale nedokáže tyto myšlenky převést do podoby uceleného návrhu, právě s tím by mu Palazzo mohlo pomoct. Výsledný obrázek můžete dále upravovat, aplikace se při tom učí poznávat váš vkus a upravuje algoritmus tak, aby budoucí vykreslení místnosti více odpovídalo vašim přáním.

Aplikace navíc na těchto úpravách vydělává. Uživatelé dostanou zdarma malý počet podnětů, aby umělou inteligenci nasměrovali k návrhu pokoje svých snů, pak ale samozřejmě musí zaplatit. Je to klasický háček mnoha obdobných obchodních modelů. Palazzo je na druhou stranu dalším dokladem toho, že umělá inteligence může v budoucnu ohrozit nebo alespoň radikálně změnit dosud velmi na člověka zaměřený byznys, jako je třeba design interiérů.

Jsou to právě takovéto inovace, co ilustruje rychlost, s jakou generativní umělá inteligence postupuje do nových odvětví. A to se vším potenciálem pro revoluci a progres, který prokazuje v jiných oblastech podnikání.

Autor: Petr Pláteník

Další články