Šéf Toyoty zpochybňuje význam elektromobilů

Zdroj: Pixabay
Byznys Ekologie 02. 01. 2023

Šéf Toyoty zpochybňuje význam elektromobilů

Prezident Toyoty Akio Toyoda si není jistý pokračováním globální strategie pouze pro elektromobily. Podle deníku Wall Street Journal prohlásil, že patří k mlčící většině automobilového průmyslu, která zpochybňuje, zda by se mělo usilovat výhradně o elektromobily.

Výrobci automobilů sázejí na plně elektrické vozy, což jsou investice podpořené silnou poptávkou po omezeném počtu modelů, které jsou nyní k dispozici.

Přesto se objevují stále větší problémy, zejména při zajišťování dílů a surovin pro baterie. A v některých oblastech automobilového průmyslu se objevily obavy, jak rychle budou kupující přecházet na elektrickou energii, zejména proto, že ceny elektrických vozidel letos prudce vzrostly.

„Lidé zapojení do automobilového průmyslu jsou z velké části mlčící většinou,“ řekl Toyoda novinářům během nedávné návštěvy Thajska. „Tato mlčící většina se ptá, zda jsou elektromobily opravdu v pořádku, tak aby byly jedinou budoucí možností. Ale myslí si, že je to trend, takže se nemohou hlasitě ozvat.“

Zatímco hlavní konkurenti, včetně General Motors a Honda Motor, stanovili termíny, kdy jejich modelové řady budou plně elektrické, Toyota se drží strategie investic do rozmanité řady vozidel, zahrnující vozy na vodíkový pohon a hybridy, které kombinují baterie s benzinovými motory.

Autor: redakce

FocusOn je zpravodajský web zaměřený na nové trendy v ekonomice s důrazem na využívání moderních technologií.

Další články