Udržitelné investice představují více než třetinu globálních aktiv

Zdroj: Pixabay
Byznys Ekologie 13. 08. 2021

Udržitelné investice představují více než třetinu globálních aktiv

Nejnovější zpráva Global Sustainable Investment Alliance uvádí, že velikost celosvětových udržitelných investic činí 35,3 bilionu dolarů, což je více než třetina všech aktiv na pěti největších světových trzích.

Podle zpravodajské agentury Reuters jsou investoři stále více poháněni environmentálními, sociálními a správními faktory, které tradičně nebyly zachyceny v plánech společnosti, ale které mohou ovlivnit budoucí návratnost.

Global Sustainable Investment Alliance (GSIA), jejíž členské orgány sledují růst ve svém regionu, uvedla, že profesionálně spravovaná aktiva, využívající široký rozsah toho, co znamená investovat udržitelně, tvoří 36 % celkových spravovaných aktiv.

Zatímco některá hodnocení růstu průmyslu se zaměřují na retailové investiční fondy se specifickým mandátem udržitelnosti, GSIA zahrnuje také velkoobchodní a institucionální aktiva.

Zpráva také sleduje peníze investované pomocí procesu, který hodnotí dopad rizik a návratnosti problémů, jako je například změna klimatu.

Od poslední zprávy před dvěma roky vzrostla celková aktiva na všech trzích o 15 %, přičemž nejsilnější růst za poslední dva roky zaznamenaly Kanada (o 48 %) a Spojené státy (o 42 %).

Tento růst je podporován stoupajícími očekáváními spotřebitelů, silnými finančními výsledky a rostoucí významností sociálních a environmentálních problémů – od biologické rozmanitosti přes rasovou rovnost až po změnu klimatu,“ řekl zpravodajské agentuře Reuters Simon O’Connor, předseda GSIA.

Průzkum Global Sustainable Investment Alliance, prováděný jednou za dva roky, se zaměřil na aktiva ve Spojených státech, Evropě, Austrálii, Japonsku a Kanadě, přičemž použil data z konce roku 2019 pro všechny regiony kromě Japonska, ve kterém byla data sledována až do konce března 2020.

Autor: Miroslav Oupic

Další články